Gorzowskie Konwersatoria Muzealne „Prawdy i mity historyczne”

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim organizuje już szóstą edycję cyklu wykładów połączonych z konwersatoriami. Przewidziano 10 spotkań dotyczących archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki. Celem „konwersatoriów muzealnych” jest rozszerzenie wiedzy o historii i kulturze naszego miasta. Organizatorzy pragną przyczynić się do ustalenia prawdy historycznej i oddzielenia jej od funkcjonujących mitów.
Wykładowcami będą specjaliści z wymienionych dziedzin, po wykładzie moderujący konwersatorium, podczas którego do dyskusji zaproszeni zostaną uczestnicy spotkania. Muzeum zachęca także do wygłaszania koreferatów bądź komunikatów na zaplanowany temat.
Oferta adresowana jest do wszystkich miłośników historii i kultury miasta bez względu na status zawodowy. Liczymy na udział nauczycieli, przewodników turystycznych, seniorów, studentów i licealistów. Wykłady odbywać się będą w drugą środę każdego miesiąca o godzinie 17.00 w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ulicy Warszawskiej 35.
Wstęp bezpłatny.

 

Konwersatoria Muzealne – Gorzów w okresie pionierskim

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na wykład Gorzów w okresie pionierskim Wykład i moderacja: Monika Kowalska który odbędzie się 8 marca 2017 roku – środa, godz. 17.00 w Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

0 komentarzy